Ловля судака весною

На самому початку весни виявити судака досить складно. Він значну частину доби перебуває в придонного шарах. Щоб знайти стоянку, багато рибалок користуються ехолотом. Так, до речі, можна виявити стоянку більш дрібної риби. Біля неї цілком може знаходитися і голодний хижак - судак. Після танення снігів, під час паводку, починається преднерестовий жор. Він триває 10-14 днів і закінчується травневим нерестом. У нерест судак зберігає свою активність і охоче клює на все приманки. Це повязано безпосередньо з тим, що в цей час він сторожить свою ікру і в будь-якому наближається предметі бачить потенційну загрозу. Коли судак направляється до нерестовищ, він може на деякий час зупинятися біля ям. У таких місцях ще чекає потепління дрібна риба, якої судак не проти підкріпитися. У такий час можна використовувати будь приманки, причому їх колір не має для судака ніякого значення. Він погано розрізняє кольори, особливо на глибині. Дуже допомагають зацікавити його аттрактанти, оскільки нюх у судака розвинене набагато краще, ніж у більшості риб. До початку нересту рекомендується використовувати невеликі приманки, тому у самок до цього часу живіт вже набитий ікрою.

Де шукати судака навесні


На відміну від лову судака влітку, навесні його потрібно шукати, не звертаючи уваги на донний рельєф. Цей хижак може скупчуватися де завгодно, в будь-якому місці річки. Але в першу чергу слід перевірити тихі місця, де протягом сповільнено, ділянки річки під мостами і місця, де недалеко є зворотна течія, а вже потім продовжити шукати судака в багатьох інших місцях. Для того, щоб знайти місце стоянки судака навесні, потрібно бути готовим до частого переміщення по річці. Якщо навіть ехолот «покаже» гарне місце, але кілька закидів не дали результату, потрібно просуватися далі. Іноді в пошуках весняного судака доводиться обстежувати досить велику ділянку річки.

 

Чим і на що ловити Судака весною


Снасті застосовуються такі ж, як і влітку. Найкраще підійде вудилище з швидким ладом, довжиною близько трьох метрів. Котушки досить легкою і компактною, але бажано з потужним фрикціоном. Судак навіть влітку не робить великого опору при виведенні, а навесні воно взагалі практично відсутня. Виходячи з цього, силовим характеристикам котушки можна не надавати великого значення. Волосінь краще використовувати плетену, так як рибалити з монониток на досить сильній течії можна, лише використовуючи важкі грузила. Отже, снасті для лову судака навесні такі ж, як і влітку. Але приманки істотно відрізняються. Навесні попитом користується джиггинг. Віброхвости потрібно вибирати довжиною від 3 до 7 сантиметрів. Потрібно також памятати, що навесні судак велику увагу приділяє квіти. Оптимальний варіант - віброхвости сіро-чорного кольору. У ходу також і інші силіконові приманки. Їх забарвлення повинна бути темною. Добре підходить силікон, який має чорний, чорно-сірий, чорно-зелений колір. Яскравих же кольорів бути не повинно, хоча при наявності яскравих блискіток на рибку темного кольору може навіть посилити клювання судака.

Техніка лову весняного судака


Великий судак навесні попадається украй рідко. В основному вага спійманих судаків не перевищує 1,5 кг. Бувають, звичайно, і винятки. Як вже було сказано, полювання на судака краще всього починати, коли рівень води швидко піднімається внаслідок весняного паводку. Потрібно намагатися обловить якомога більшу ділянку річки. Для цього доводиться перебувати в постійному русі. Зупинитися для подальшої риболовлі можна там, де буде помічений удар. Навесні також потрібно пробувати різні типи проводки. Іноді судак ловиться краще при рівномірній проводці, а іноді - при ступінчастою. Буває й так, що вести приманку доводиться повільно, іноді посмикуючи вудилищем і підмотуючи волосінь. Якщо вгадати період Жора і знайти місце стоянки судака, рибалка обов'язково буде вдалою. До того ж, можна просидіти на одному місці цілий день. Весняне клювання судака починається стрімко, і так само стрімко закінчується. Якщо ще вчора ваша риболовля була вдалою, а сьогодні бачили всього пару покльовок за цілий день, то це означає одне: ловля судака навесні підійшла до завершення, і тепер для лову цього хижака доведеться чекати літа. Це, звичайно, не означає, що риболовлю варто припинити повністю, просто варто перемкнутися на ловлю інших видів риб.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 325 times
Top