Ловля пузанка під час весняного ходуТравень - можливо самий жвавий місяць для водної фауни. У цей час активно проходить нерест у більшості видів риби по всіх водоймах України. Пузанок не стане винятком. У цій статті ми розповімо про звички такої риби як оселедець-пузанок, де її можна буде знайти і на що краще ловити.

Де шукати пузанка


Основним ареалом проживання цієї невеликої, але дуже цінної риби в Україні є Чорне та Азовське моря, а також їх басейни. У першій половині травня цю рибу можна виявити в лиманах, а також пониззі річок, які впадають в наші моря. Тому ловлять її аж ніяк не тільки в морі, але і в Дніпрі. Слід зазначити, що вилов пузанка суворо нормується законом України. На її ловлю терміни досить обмежені, також мінімальний розмір риби, спійманої аматором, не повинен бути менше 11 см.

 

Снасть для ловлі пузанка


Під час проходу по Дніпру, основною снастю для лову пузанка стає поплавочна вудка. Заброси доводиться робити далекі, тому вудилище має бути не менше 4 метрів завдовжки, хоча в першій половині місяця ця риба дуже часто проходить уздовж берега. У такому випадку стають популярні такі снасті як донка і самодур. Під час ходу, ця риба, як правило втрачає свою обережність, і рибалка витягає їх з водойми одну за однією, проте волосінь, все ж, краще взяти тонший, вона рідко робить сильний опір при виведенні.

Прикормка для цієї риби в травні зазвичай не застосовується. В якості насадки на гачок, слід використовувати корм тваринного походження, вони прекрасно клюють на хробака і м'ясо ракоподібних. Також, не зважаючи на свої невеликі розміри, ця рибка не проти пообідати свіжим м'ясом іншої риби.

Гачок повинен торкатися дна водойми. У річці приманку ведуть уздовж берега, на відстані від 4-6 метрів, в лиманах - до берега. Швидкість проводки середня. Пузанок - стайна риба, і побачивши приманку, кожна особина постарається схопити її першою. Виведення повинно проходити якомога плавніше, щоб не злякати зграю. Варто відзначити, що нижня щелепа пузанка дуже слабка, через що часто трапляються сходи.

Ловля пузанка під час весняного ходу - відмінне проведення часу, яке визначено принесе хороший результат. Найбільші її вилови відзначаються на півдні країни, в басейнах морів і там, де в них впадають річки. Ловити можна на донку, поплавок або самодур. Мінімальний розмір виловленої риби - 11 см. Виводити обережно щоб не пошкодити їй щелепу і не злякати решту зграю, а також ляща, який дуже часто плаває неподалік. Бажаємо вам приємно провести час за весняною риболовлею.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 573 times

Контакты