Ловля плотви взимкуХорошим уловом плотви не нехтує жоден рибалка. Плотва клює протягом майже всього року, проте існує кілька нюансів у її лові в першій декаді зими. Водойми тільки починають покриватися тоненькою скоринкою льоду, а деякі ще навіть не думають замерзати. У цій статті ми розповімо якими снастями краще користуватися для ловлі плотви, а також де її шукати і на що краще ловити. Тепер по порядку.

Де шукати плотву на початук зими


Із загальним серйозним похолоданням повітря, температура води також невідворотно падає. У цей час плотва йде вглиб водойми, де все ще залишилася їжа і вода не така холодна. Вона воліє триматися нерівностей дна в стоячих водоймах, а в річках найчастіше знаходиться у русла, різних обривів і вирів. Активність плотви у водоймах безпосередньо залежить від погоди, яка, для стабільного клювання, повинна бути не менш стабільною. Плотва все ще живиться і нерідко клює на приманки в місцях її збору при відсутності різких перепадів температури. Під час відлиг, нехай навіть коротких, її клювання помітно підвищується.

На що ловити плотву взимку


Ловля плотви взимку проходить за допомогою вудки поплавця або на мормишку. Ловля на мормишку більш приваблива для плотви, однак варто поекспериментувати з грою приманки. Ловля плотви на поплавок, часом не менше хороша, однак вимагає правильного підбору прикормки.

В якості насадки на плотву в основному використовується мотиль, опариш або личинка ручейника. Якщо клювання більш-менш активний, то личинка насаджується на гачок цілком, якщо ж ні, то жало прикривається частиною личинки або мотиля. Також, якщо клювання активний, а риби у водоймі достатньо, то можна спробувати половити на мормишку і без насадки, прикрасивши її невеликими намистинками. Така рибалка іноді теж приносить хороший улов, треба тільки підібрати правильний колір приманки.

Також велику роль відіграє гра приманки. Вона повинна плавно опускатися на дно, затримка не повинна перевищувати п'яти хвилин. Приманка повинна підніматися плавно, трохи погойдуючись, на висоту до метра. Таким чином, можна обчислити на якій глибині знаходиться ваша мета. Експерименти з поведінкою приманки у воді в грудні тільки вітаються. Обчисливши ту поведінку, яка найбільше приваблює рибу, можна користуватися ним довгі роки.

Прикормка тут також відіграє велику роль. Найважливішу частину грає її тваринна частина. Вона повинна створювати заманюють хмара, яке видно рибі здалеку. Прикормка повинна бути дрібних фракцій, проте розчинятися у воді якомога повільніше. Вона опускається в нижні шари води в годівниці, але якщо глибина водойми невелика, або ви рибалите на мілководді, то достатньо буде насипати її в лунку або кинути прикормочной кулю, попередньо його ущільнивши.

Read 450 times
Top