Окунь

Окунь - це представник сімейства окунеподібних, водиться майже скрізь. Окунь річковий виростає до п'ятдесяти сантиметрів у довжину при вазі близько півтора кілограма. Як виняток, окунь може досягати маси до 5 кг при хороших умовах. Окунь - це риба яку можна впіймати в любу пору року і скрізь. Окунь добре клює попершому льоду, до сединм зими кльов трохи згасає, але з першим днем весни знову покращується. В цій статі я розкажу вам, про види ловлі окуня зимою, яку наживку краще використовувати при ловлі окуння, де шукати окуня взимку. Ловити окуня зимою можно на блесну

Ловля окуня на блешню взимку є дуже популярним і захоплюючим заняттям. Той рибалка, який хоч один раз потрапив на справжній клювання окуня на блешню, стане завзятим блеснільщіком назавжди. Звичайно ж, необхідна перевірена, бездоганна снасть і скупчення окуня, але під час риболовлі виходить іноді так, що рибалки не змогли знайти цього хижака або не так на те ловили в даний момент. 

Що ж треба для успішного лову окуня на блешню взимку? 

Блешні для лову окуня взимку 

Краще всього використовувати зимові блешні, зроблені з білого або жовтого металу з напаяти на нього оловом як куповані, так і саморобні. Біметалічні болісно важче виготовляти, та й у плані доведення їх до розуму набагато складніше через складності в зміні форми вигину, зсуву центру тяжіння.

 

Гачки для зимової блешні 

У першу чергу гачок повинен бути підігнаний під розмір приманки. Гачки, що мають великий розмір набагато надійніше, але блешня буде з ними грати погано. Маленькі гачки дають блешні хорошу гру, але часто ламаються при поклевках таких хижаків як судак і щука, які нерідко клюють разом з окунем. Кращий розмір гачка - це № 5-6. На блешні можна використовувати і два впаяних гачка, порожніх клювань, а також сходів при цьому стане менше. Але тут існують мінуси - блешня починає грати менш привабливо, рибу доводиться знімати набагато довше, але ж підійшла зграя довго чекати не буде. Виникає наступне питання - знімати борідку у гачка чи ні, адже від цього залежить швидкість зняття риби з гачка. Велика борідка на гачку дуже сильно застряє в небі окуня, яке дуже тверде і при поспіху можна гачок зламати. Якщо борідку спиляти повністю, то почастішають випадки сходів. Тут потрібен розумний компроміс - просто її треба підточити трохи і тоді все буде в порядку.

Вудка для зимової блешні 

Для зимового блеснения можна використовувати будь-яку вудку, головне, щоб вона підходила саме для вас. Хорошим вважається той удильник, за допомогою якого рибалка чітко відчуває блешню на волосіні і не важливо вуглепластиковий удильник або з пластмаси. Кивок для блеснения теж важлива деталь на вудці, адже за допомогою його можна побачити дуже навіть слабеньку клювання і відповідно швидко зреагувати на неї з подсечкой. 

Де ловити окуня взимку? 

Успішна ловля окуня на блешню взимку буває тоді, коли вдалося знайти стайного жирує окуня, що б'є малька. Наприкінці осені, початку зими це відбувається на мілководді, порослому водними рослинами. Водна рослинність ближче до Нового року починає гнити, мальок, а за ним і окунь йдуть на чисті місця, де є перепад глибин і тримаються там до березневих днів. Після того, як в озера починає надходити тала вода з річок, окунь починає заходити в ці річки і прибережну частину озер для подальшого нересту. Зимові місця проживання окуня з року в рік не змінюються і це означає, що відомі багатьом рибалкам. Визначити де він знаходиться можна тільки методом пошуку. Добре ловити окуня з групою однодумців друзів - окунь знаходиться набагато швидше, та й яку блешню він на сьогоднішній момент воліє обчислити теж легше. Якщо ж його вдалося знайти, то буде достатньо і півгодини, щоб мати непоганий улов. При жоре він вистачає жадібно і з азартом, буває так, що з однієї лунки дістається до півсотні окунів. Хоч окунь і мешкає на певній ділянці, він протягом дня пересувається по ньому слідом за мальком. Якщо клювань немає протягом 5-10 хвилин, то треба зі своїми друзями відновлювати пошук. Зграя окуня може пересуватися в яку ні будь сторону на кілька сотень метрів.

  • на мормышку
  • на балансир
  • на балду

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 567 times

 

Контакты

Email: info@fishergo.com.ua

Телефон: (093) 90-83-977

Top