Ловля карпа весною

По закінченню зими, кожний рибак мріє вибратися на улюблену водойму і закинути ретельно підготовлені снасті. Саме весна – час для ловлі рекордного коропа. Саме в цей час великі коропи нерестяться і намагаються набрати рекордну масу. Активність коропа напряму залежить від температури води. Пояснюється це тим що кормова база коропа весною – насікомі і ракоподібні, які активно розмножаються по мірі потепління води. Відправляючись на охоту на коропа весною, краще використовувати більш тонку оснастку, жилку і повідки з флюорокарбону, адже чим плотніше снасть буде припадати до дна тим менша ймовірність того, що риба задіне її і злякається.

Рекомендації, що до ловлі коропа весною:

  • Намагатися ловити коропа на мілководді;
  • Клювання в цей час буде краще від полудня до сутінків;
  • Важливо не перегодувати рибу (дуже актуально при відсутності течії);
  • Поживна цінність прикормки повинна бути низькою;
  • Ароматизатори використовуються на спиртовій основі.

Де ловити коропа?

У літературі написано, що шукати коропа на весні потрібно, насамперед на неглибоких ділянках. Вважається, що глибина 1-2 метри швидше прогрівається. А коропи, прагнучи до більш теплій воді, шукають корм саме на таких ділянках, тим більше що і активність підводного життя на них вище. Але зі свого досвіду скажу, що ловити коропа весною можна на «стандартних літніх» місцях. На мою думку короп в цей час може бути де завгодно. Так що якщо в «теоретично» відповідному для коропа місці клювання немає, шукайте його в інших місцях. Риба хоч і прагне до ділянок з теплою водою, але все-таки чимало рухається, і проводить основний час на улюблених місцях серед черепашок і топляка, не в залежності від глибини.

 

Час для весняного лову?

Вважається, що повну активність короп починає проявляти, тоді коли температура води підніметься вище 15 градусів. Краще ловити в денний час при гарній погоді.

Весняна підгодівля коропа.

         Ловля коропа весною - це насамперед правильно вибране місце і підгодівля. Якщо влітку, для підгодівлі коропа підходять будь які суміші з додаванням пшона,  кукурудзи, гороху, перловки, то підгодовування для зими і весни дещо інша. Риба в ще прохолодній воді малоактивна і насичується досить швидко. Не забуваємо при цьому, що при наближенні нересту (травень-червень) в червні коропів все більше місце займає ікра і молочко, а обсяг споживаної їжі скорочується. На підкормку весною краще застосовувати мелений макух та насіння соняшкина. Деякі виробники готових підгодовувальних сумішей для коропа та іншої риби навіть випускають склади для лову в холодній і теплій воді. Відрізняються вони, перш за все, здатністю наситити рибу одним і тим же об'ємом (поживністю).

Насадка навесні.

Насамперед,  це хробак і опариш. Як доповнення, тим більше, якщо рибалка коропа відбувається у квітні, травні, можна використовувати кукурудзу, перловку. Добре активують клювання поєднання цих насадок. Насамперед, це «бутерброд» з опариша і черв'яка (причому можна комбінувати з порядком насаджування і розміром насадки), і поєднання хробака і опариша з рослинними компонентами.

Ароматизація прикормки і діпи.

Тут головне не забувати, що короп навесні, особливо ранньою, тільки набирає активність, тому ароматизацію треба використовувати з обережністю. Для холодної води краще брати ароматизатор не на основі жиру (який погано розчиняється і обволікає пахнуть складові прикормки), а на основі спирту. Виробники вказують на флаконі оптимальну температуру води для використання ароматизатора, діпа або підсилювача смаку. Що стосується запахів, то як і в зимовий період навесні добре працюють: часниковий, ракова шийка, запах черв'яків, крові, риб'ячого жиру і їх поєднання з солодкими ароматами.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 699 times

 

Контакты

Email: info@fishergo.com.ua

Телефон: (093) 90-83-977

Top