Рибалка на карася

Рибалка на карасяНапевно, в пам'яті кожного рибалки спливає момент, коли перший раз ви взяли вудку в руки. З батьком або дідом пішли на сільський ставок, щоб половити маленьких карасиків. Можливо, зараз розмір менше долоньки не котується у рибалок, але тоді в дитячі роки услов розміром в палець викликав просто шквал, бурю емоцій. Але й донині, така риболовля є самою цікавою та захоплюючою. Невідомо, яка рибина клюне, який опір надасть. Для рибалок в радість будь клювання.

Карась живе в ставках з мулистим дном. Взимку ця риба закопується в мул і чекає настання весни. Він впадає як би в сплячку. Починає ловитися ця чудова рибка в квітні. У травні у неї спостерігається жор. Ікру вона метає практично все літо. Ця риба радує тим, що активна на протязі всього сезону, аж до настання заморозок.

Карась любить жити в ставках з великим скупченням рослинності. Ялинка і водорості служать домом для різнокаліберних особин. Нерідко трапляється бачити, як вони вирують буквально в парі метрів від берега. Карась харчується водоростями, любить личинки комара (мотиль).

Ловля карася


Снасть для лову невередливих і не відрізняється особливим видом. Це звичайна чотирьох або п'ятиметрова вудка. Можна використовувати з кільцями, а можна і ні. Жилка діаметром 0.25 міліметрів є оптимальним варіантом. Вудка повинна мати параболічний лад, щоб не рвати ніжну губу риби. Клювання у карася дуже цікаве. Навіть маленька особина намагається втопити поплавок. Не має значення, який сигналізатор клювання, риба хоче домогтися свого. У багатьох випадках карась засікається сам. Так що якщо ви прогавили клювання, не турбуйтеся. Видобуток може ловитися на протязі всього дня, але це залежить від того який ставок і які у нього особливості.

Є два періоди активності карася - це ранковий та вечірній. Вранці помічено карась ловиться просто чудово, а ввечері за 2-3 години до настання сутінків ви можете зловити найбільших особин. Правда цілий день сидіти і нічого не робити, чекаючи на здобич, дуже втомлює, але в наш час - це вже не проблема. З появи інтернету для вас буде доступно безліч розваг. Це і спілкування в соціальних мережах, і безкоштовний перегляд кіно і навіть онлайн ігри. До речі, ігри риболовля - це відмінна розвага для всіх рибалок. У них можна не тільки поліпшити свою майстерність, а й просто вбити час в очікуванні заповітної видобутку.

Основні види риби


На даний момент є два види карася, це золотий і білий(срібний). Білий населяє практично всі сільські ставки. Колись був тільки золотий. Можливо білий(срібний) - це процес мутацій або природного відбору. Якщо порівнювати ці дві риби, то білий бореться набагато цікавіше, ніж червоний. Перед риболовлею, підгодовувати рибу можна різними привад, але зазвичай досить 1-2 кілограми пареної пшениці, якщо пшениці немає, можна скористатися висококваліфікованими підгодовуваннями імпортного виробництва. У підгодовування обов'язково потрібно додати води зі ставка, на якому ведеться лов. Для обваження підгодовування додається грунт з цього ж водойми.

Оснащення для лову карася дуже просто монтується. У оснащення включається поплавок, основна волосінь, вертлюг, повідець і гачок. Поплавок на карася вибирається за особистим пристрастям самого рибалки, тому він може бути різного кольору і форми. Існує думка, що колір поплавка впливає на рибу. Нібито яскраві відтінки лякають карася. Ні це не так! Це всього лише байка.

Вибираємо місце


Місце для риболовлі потрібно готувати заздалегідь. Прикормка для карася може бути будь яка. Увечері можна підгодувати його, а вранці наступного дня приступати до лову. Можна наставити рогаток, на які встановіть вудки. Якщо ви користуєтеся покупними рогатками, то цю процедуру годі й проробляти. Завжди беріть з собою арсенал зі змінними гачками і поводками. У зв'язку того, що лов дуже активна, гачки можуть затупляться. З тупого гачка багато сходів. Якщо на ваш гачок сіл вгодований карась, то з тупого гачка він може легко зійти. Замінювати гачки краще раз або два протягом всієї рибалки.

Карась дуже хороший боєць і тому слабини не потрібно давати. Намагайтеся великий екземпляр швидко завести в підсак. Якщо на водоймі велика рослинність, то збільшується можливість відриву гачка, а, отже, втративши гачок, ви втрачаєте трофей.

Ось така вона карасьова риболовля. Посидіти в тиші і поудить цю чудову рибу. Відпочити від життєвих справ. Що може бути краще. Та напевно нічого!

Read 383 times
Tagged under
Top