ловля карася на соску

Ловля карася за допомогою соски особливо не поступається фідерній пружині і навіть такій гучної оснащенні як «вбивця карася». А все тому, що принцип роботи цих оснасток однаковий, просто реалізація трохи різна. Як виглядає соска видно на зображенні зліва. Її використовують практично всі любителі лову карася на фідер, а найчастіше в тих місцях де є ну дуже великі озера. З однаковим успіхом на соску ловлять і карася і коропа, якщо він є у водоймі.

Виготовлення соски на карася


Найпростіша і доступна соска виготовляється з пластикової пробки від пляшки (5 - 6 л.). Висота пробки повинна бути не менше 1 см. Візуально ділимо пробку на чотири частини і свердлимо 4 отвори або пробиваємо шилом. На одне з них кріпимо вертлюжок з клямкою, на інші - повідці з гачками. Снасть соска готова! Ну або майже готова. Тепер детально за елементами. На поводок можна використовувати плетінку, його довжина не повинна перевищувати 5 см. Розмір гачка залежить від того якого розміру рибу ви хочете зловити, але орієнтуватися потрібно на № 5 - 10. При виборі гачків краще не економити, оскільки ваша рибалка безпосередньо залежить від їх якості. Наступне що потрібно зробити, це відвантажити нашу соску за допомогою свинцю. Прикріпити свинець можна за допомогою шурупа або шматки дроту. У результаті ми повинні отримати соску, вагою 20-35 гр. Також можна використовувати пружину, до якої прив'язуються 3-4 повідці з гачками.

Снасті для лову на соску


Ловити на соску можна навіть за допомогою звичайної вудки, але це не найефективніший підхід. Ефективною ловом вважається ловля на фідер. Візьміть вудилище довжиною від 2,4 м., А якщо закид потрібно робити дуже далеко, то вудлище повинне бити не менше 3 м. Встановіть котушку (якщо в озері водиться короп, то котушка повинна бути посилена), розмір шпулі повинен бути як мінімум 3000 , але бажано 4500. На котушку наметовому 50 м. волосіні або шнура 0.2 - 0.25. Кріпимо соску і можна заряджати. Як сигналізатор клювання для нашої снасті, можна використовувати дзвіночок.

 

Прикормка для соски


Як наповнювач соски можна використовувати будь-яку кашу, як магазинну, так і зварену своїми руками. Але я б віддав перевагу мамалиги або мастирка. В яку потрібно додати трохи кропу і часнику. На гачок можна насаджувати:

Карась може віддати свою перевагу будь-якій з цих наживок. Тому потрібно це передбачити, і взяти з собою якомога більше різних смакоти. У процесі лову обчислюємо, що карасю припало до смаку саме зараз і ловимо на цю наживку.

Як ловити карася на соску


Вибравши потрібне місце для лову карася, його слід нагодувати. Після підгодовування забиваємо нашу соску кашею, ховаємо в неї наші гачки з наживкою, і можна закидати. Коли риба виявить нашу снасть, вона почне смоктати її, тим самим ковтаючи нашу наживку. Хороші гачки, в цьому випадку збільшать відсоток зарубок. Найкращим часом для лову карася прийнято вважати світанок і вечірній час після спаду денної спеки. Днем карась продовжує ловиться, але вже не так активно. На цьому наша стаття підійшла до свого логічного завершення.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 378 times
Top