НожіКоли Ви збираєтеся на риболовлю чи полювання, потрібно взяти з собою все те, що допоможе завалити звіра, обробити його і захистити себе. Сьогодні на ринку представлено досить багато такої зброї, як ножі. Саме вони є важливі в екіпіровці кожного мисливця.

Клинок ножа


Якщо Ви збираєтеся купити мисливський ніж, тоді в першу чергу потрібно звернути увагу саме на його клинок. Ідеальним вважається той, довжина якого не перевищує 12 сантиметрів. Він повинен бути дуже гострим і міцним, виконаним з високовуглецевої або дамаської сталі. Може використовуватися і інша сталь, яка має такі властивості, як зносостійкість, стійкість до корозії.

Ножі, які використовує мисливець, часто мають невеликий вигин. Ними добре різати видобуток, а також знімати шкуру. Ще на клинку можуть бути ребра, з якими забивати звіра набагато легше. Клинок біля рукоятки повинен бути достатньо великим, а до вістря звужуватися.

Рукоять - якою вона має бути?


Рукоятка мисливського ножа часто виготовляється з дерева. Такий матеріал досить легкий, міцний, що не буде намокати і деформуватися від крові. Також, дерево не ковзає, якщо у мисливця спітнілі руки, а на морозі не замерзає. Зауважимо, що рукоятка може бути як пряма так і зігнута. Є на деяких моделях виїмки для пальців.

 

Ніж для рибалки дещо відрізняється. На його обуху повинна бути насічка, яка буде служити для очищення луски у риби. Використовується вона також і для видалення зябер, нижньої щелепи. Якщо Ви зловили велику рибу, насічка допоможе перепиляти її хребет, що досить зручно.

Ніж для рибалки


Рибальські ножі можуть бути нескладними і складними. В останньому випадку вони більш універсальні, які можуть навіть мати в своїй комплектації інші інструменти, а саме: викрутку, маленький ножик, відкривачку та багато іншого.
Так як таким ножем рибалка буде обробляти рибу, важливо, щоб його рукоятка була зручною. Краще, якщо обушкова сторона має майданчик для великого пальця і ​​є довшим на два або 2,5 сантиметра.

Матеріалом для рукояті може служити берест і шкіра. Клинок даного ножа повинен бути вузьким і гнучким, але при цьому стійким. Він не боїться води, не іржавіє, також не зношується дуже швидко.

Ножі для рибалки і мисливця мають загальну властивість - висока міцність і надійність. Тому важливо правильно їх підібрати. Заходьте в наші каталоги і вибирайте той варіант, який буде гарантувати Вам вдале полювання.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 824 times